התקשרו: 054-4512286

הדרכת מטפלים

במשך 35 שנים הנני מטפלת זוגית משפחתית ועוסקת בטיפול אינדיבידואלי. כחלק ישיר בהתפתחותי הקלינית פניתי כמובן לעסוק גם בהדרכה הן בתחום הטיפול הזוגי והמשפחתי והן בתחום הפסיכו תרפי.

בתחום הטיפול הזוגי והמשפחתי הנני מדריכה מוסמכת המוכרת ע"י האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואין. במהלך שנות עבודתי כמדריכה וכמודרכת (לאורך כל השנים), למדתי כי להדרכה פנים שונות וסגנונות שונים.

סגנון הדרכה אחד מגלם בתוכו ידע מפורט של טכניקות בטיפול,חיבור התיאוריות לתופעות המתרחשות בחדר הטיפולים. אבחנה לגבי תהליכים המועלים בחדר ע"י הפציינטים .

בטיפול זוגי האבחנה כוללת: 1. הבנת מבנה האישיות של כל אחד מבני הזוג על רקע יחסי האובייקט שלו ואבחנה לגבי הבעיה הזוגית, בעטיה קיים הפער והקונפליקט בין שני בני הזוג. 2. הערכה אינדיבידואלית וזוגית וקביעת המטרות הטיפוליות. בטיפול דינאמי אינדיבידואלי אבחנה לגבי האישיות ועולמות התכן הדינאמי אותם הפציינט מביא לחדר. בתהליך האבחנה הדינאמית חשובה ההפרדה בין המציאות החיצונית והמציאות הפנימית.

סגנון ההדרכה השני עוסק ברובו ביחסים הטרנספריאליים בין המטפל ומטופל/ליו. בהדרכה בסגנון זה יש מקום לפתוח רגשות, בעיות וקונפליקטים שעלו סביב המטופלים ושמחה והתלהבות שעלו ממפגשים מרגשים עם המטופלים.

לאחר שנים של הדרכות שקיבלתי והדרכתי למדתי שהתרומה של שני סגנונות אלו היא חשובה. אחת נותנת את הכלים לחקירה והבנה תוך שימת לב לפרטים

דילוג לתוכן