טיפול אישי

מרגע לידת התינוק הוא יוצא למסע חייו.במהלך מסעו, ובעיקר בשנת החיים הראשונה, נצברות חוויות ברמה הלא מודעת והמודעת כאחד,המשפיעות על האדם במהלך חייו.(כיום מדובר על תחילת צבירת החוויות עוד ברחם האם).

במהלך מסעותיו בדרכי החיים עשוי האינדיבידואל להיקלע למצבים במציאות החיצונית שעקב חוויות העבר יגרמו לו לסבל מתמשך או לתחושות שהוא נמצא בבעיה שאין ביכולתו להתמודד איתה לבדו,וכתוצאה מכך הוא יקלע למשבר נפשי.

משברים נפשיים יכולים להתעורר סביב אירועים המרחשים במציאות החיצונית של האדם כמו: בעיות בזוגיות,במשפחה,לידה, פיטורין,חולי,אלימות פיזית או נפשית,התעללות מינית,טראומה.כמו כן יהיו מצבים כמו: חווית ערך עצמי נמוך,דימוי עצמי נמוך שיעוררו מצוקה קשה ואז האדם מחפש את עזרת המטפל ע"מ להתמודד עם חוויות אלו.

לעיתים האדם איננו יודע לתת שם למחלתו אולם הוא נכנס למצבים נפשיים קשים תוך תחושה של אובדן שליטה סביב מצבים אלו כמו:לחצים כבדים,התקפי חרדה,דיכאון,קשיי נשימה,תגובות פוסט-טראומתיות.

בכל המצבים שתוארו לעיל ,בעיקר לאור העובדה שמעורבים בהם גם החלקים הלא מודעים הטמונים בנפש האדם נדרשת עזרה טיפולית של פסיכותרפיסט.התהליך הטיפולי מעצם מהותו בד"כ ארוך טווח.מטרתו לסייע לאדם להכיר את החלקים הלא מודעים בתוכו שתורמים למצבו הנוכחי ולאפשר לו צמיחה וגדילה מהמקום בו הוא נמצא,תוך הקשבה מרבית של המטפל לקצב בו האדם יכול ומסוגל להיפגש מחד עם עולמו הפנימי ומאידך לעשות שינוי בחייו.

צור קשר 054-4512286
דילוג לתוכן